Гейміфіковані уроки вчителя української мови та літератури Казачук І.В.

Ознайомитися з конспектами уроків можна тут

Ігрові механізми

Мета

• Підвищити рівень мотивації учнів до уроку;
  • Поглибити знання учнів про звертання, вставні слова (словосполучення, речення);
  • Удосконалювати вміння спілкуватися державною мовою;
  • Формувати компетентного мовця;
  • Розвивати культуру усного й писемного мовлення.

історія

Ольга мріє поспілкуватися зі своїм кумиром у соцмережі «Instagram». Але соромиться написати перше повідомлення, тому що не знає етикетних правил спілкування та не вміє правильно розставляти розділові знаки при звертаннях та вставних словах. Учні поділяються на групи, кожна група має виконати завдання і допомогти Ользі опанувати тему «Речення зі звертаннями, вставними словами (словосполученнями, реченнями)» та здійснити її мрію.

значки

Під час гейміфікованих уроків учні можуть отримати 3 види значків:

1. Паперовий літачок – Щоб отримати цей знак, команда повинна набрати максимальну кількість балів у завданнях з теми «Звертання».

1. Лупа (збільшувальне скло) – Щоб отримати цей знак, група повинна набрати максимальну кількість балів у завданнях «Вставні слова (словосполучення, речення)».

1. Червоне серце (вподобайка, лайк) – Щоб отримати цей знак, група повинна набрати максимальну кількість балів за тестові завдання з тем «Звертання» та «Вставні слова (словосполучення, речення)».

бали

Є три типи точок:

1. Паперовий літачок – за кожне правильно виконане завдання з теми «Звертання» учні отримують належну кількість наліпок з паперовим літаком.

1. Лупа (збільшувальне скло) -  за кожне правильно виконане завдання з теми «Вставні слова (словосполучення, речення)»  учні отримують належну кількість наліпок з лупою (збільшувальним склом).

1. Червоне серце (вподобайка, лайк) – за правильно виконані тестові завдання учні отримують відповідну кількість наліпок із червоним серцем.

нагороди

Після закінчення комплексу уроків  учні отримують нагороду.

Максимальна кількість балів, які можна отримати на гейміфікованих уроках – 55 б.

Група, яка набере максимальну кількість балів (55 б. ) – автоматичне зарахування теми.

Група, яка набере 45-50 б. – звільнення на контрольній роботі від виконання завдання 3-го рівня.

Група, яка набере 35 – 44 б. – можливість скористатися підручником протягом 10 хвилин  під час контрольної роботи.