Міжнародний день дитячої книги

Щороку, 2 квітня, весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Ця дата обрана не випадково. Адже саме 2 квітня народився відомий великий казкар Ганс Крістіан Андерсен.
Зазвичай до цього дня у багатьох країнах приурочують проведення тижня дитячої та юнацької книги. Проводять ранки, конкурси, виставки, конференції і фестивалі, присвячені найкращим книгам світу.
Тож бібліотека Малютянської ЗОШ І-ІІ ступенів запрошує учнів, батьків та вчителів на віртуальну виставку дитячої книги «Подорож до країни мрій та казок».
1.
Гаррі Поттер і філософський камінь

Автор: Джоан Ролінґ

Вікова група: для середнього та старшого шкільного віку

Перший роман серії «Гаррі Поттер», написаний Дж. К. Ролінґ. Опублікований 30 червня 1997 року видавництвом «Блумсбері Паблішинґ» у Лондоні. 1999 року на основі роману знято однойменний художній фільм.
Станом на серпень 2007 року книга займала друге місце у списку бестселерів усіх часів серед творів художньої літератури нерелігійної та неполітичної тематики (поступаючись лише «Дону Кіхоту» Мігеля де Сервантеса).

2.

А. Мілн "Вінні-Пух та його друзі". Популярна повість-казка класика англійської дитячої літератури Алана Мілна (1882—1956) про симпатичного плюшового ведмедика та його друзів.

3.

А. Ліндгрен "Малий та Карлсон, що живе на даху".
Автор Астрід Ліндгрен
Вік Від 6 до 8 років, Від 9 до 12 років
"У місті Стокгольмі..." - з цієї фрази розпочинається дивовижна повість, яка полюбилася малятам усього світу і, як не дивно, їхнім батькам. Так от, живе в цьому північномі місті, у звичайному будинку, звичайнісінький Малий, а на даху будинку мешкає незвичайна істота - Карлсон, який має моторчик і вміє літати. Живуть вони, потрапляючи в неймовірні пригоди, від 1955 р., коли було написано першу книжку. Тепер зрозуміло, чому Карлсона знають і більшість батьків малюків. Разом із рідними юні читачі зануряться в цей фантастичний світ, аби на одному подиху прочитати про пригоди цих цікавих героїв.

4.

В. Нестайко "Тореадори з Васюківки".
Автор Всеволод Нестайко
Вік Підліткам, Від 9 до 12 років
Культовий твір, який увійшов до переліку золотої класики української літератури. Повість «Тореадори з Васюківки» включена до обов’язкової шкільної програми. Книга відзначена у «Почесному списку Андерсена» і перекладена двадцятьма мовами. Завдяки чудовому вмінню автора створювати гумористичні історії серія веселих оповідань часом доводить читачів до нестримного сміху. Книга Всеволода Нестайка «Тореадори з Васюківки» хоч і створювалася з розрахунком на дитячу та юнацьку аудиторію, але будь-яка доросла людина, ознайомившись зі змістом пригодницьких історій, прийде у захват і зарядиться відмінним настроєм

5.

А. Ліндгрен "Пеппі Довгапанчоха"
Автор Астрід Ліндгрен
Вік від 6 до 8 років, від 9 до 12 років

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, — фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді мерщій розгорни книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи — доньки капітана, який став найсправжнісіньким негритянським королем.

6.

Р. Дал
«Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»... Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.